Pierwsze zaziębienie noworodka


Nosowe drogi oddechowe noworodka są wąskie, więc nawet niewielkie ich zatkanie może spowodować że będzie mu niewygodnie oddychać a jego oddech będzie głośny. Może ci się wydawać że to pierwsze na zaziębienie Twojego dziecka Ale choć czasem głośne, te pierwsze świszczące oddechy nie są wynikiem infekcji.

Nosowe drogi drogi oddechowe dziecka mogą się łatwo zatkać włókienkami koca lub ubranka, kurzem, resztkami mleka albo substancjami drażniącymi znajdujące znajdującymi się w jego otoczeniu jak dym z papierosa, perfumy, lakier do włosów i inne aerozole. Zatkany nosek jest dla noworodka poważnym utrudnieniem gdyż musi on oddychać nosem i raczej nie może oddychać ustami.

Choroby płuc

Choroby płuc

Noworodek z zatkanym nosem będzie raczej usiłował zaczerpnąć więcej powietrza nosem, niż przestawi się łatwo na oddychanie przez usta. Jednym z powodów częstego kichania noworodków jest właśnie próba przeczyszczania dróg oddechowych. Prawdopodobnie więc nie masz do czynienia z pierwszym przeziębieniem czy chorobą płuc, tylko z próbą przeczyszczenia noska. Zazwyczaj ten problem ustępuje po dwóch miesiącach.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *